Kairis

Ztělesnění radosti, pocitu štěstí, naplnění…..

Kdo by nechtěl být šťastný?

Jednoduchá otázka. Každý přece chce být šťastný. Ale proč tedy potom tolik lidí plýtvá energií na rozmnožování svého neštěstí? Zamyslete se. Kolik lidí máte kolem sebe, kteří jsou doopravdy šťastní a žijí svůj sen? Kolik lidí za den potkáte s úsměvem na tváři? A co vy? Jak jste na tom?

Přemýšleli jste někdy nad tím, co je to vlastně ta Radost? Co vám ji působí? Jaké pocity při ní zažíváte? V jakých situacích jste nejšťastnější?

Člověk je šťastný, když najde svůj vnitřní klid. Rovnováhu, která přichází ruku v ruce s naplněním jeho potřeb, s úspěchem, prožitkem, s dosažením cílů. Tady je ale na místě se zamyslet, nad těmi vytouženými potřebami. Jsou skutečné nebo uměle vytvořené našimi hektickými životy?

V dnešní době příliš spěcháme, stále se někam ženeme a většinou vlastně ani nevíme kam. Máme pocit, že když budeme mít více peněz, úspěchu, moci, budeme konečně šťastní. Ale ačkoli stav konta je uspokojivý, dosáhli jsme vysoké pozice v práci i na sociálním žebříčku, dosáhli jsme všech vytyčených met, štěstí stále nepřichází a trvalou radost z toho nemáme. Proč? Co jsme udělali špatně? Koupíme si tedy ještě jedny boty, auto, pojedeme na dovolenou, pořídíme si novou mladší přítelkyni, vystudujeme ještě jednu školu a …stále nic. Kde se stala chyba? Někteří lidé, když dojdou až sem a stále nenachází to, po čem tolik touží, začnou zažívat pocity beznaděje, zoufalství, které se mohou obrátit až v agresi, převahu závisti, či zvrácenou škodolibou radost z cizího neštěstí: Když nemám já, nepřeju to ani Tobě. A přitom je to tak jednoduché! Možná právě až moc. Našim předimenzovaným mozkům se nechce připustit, že by mohlo být tak snadné dosáhnout čisté radosti ze samotného bytí.

Při tom životním sprintu jsme nějak zapomněli se zastavit a přivonět k rozkvétající růži. Zapomněli jsme si sednout do trávy a pozorovat východ slunce. Zapomněli jsme nejdřív přivonět k šálku horké kávy než ji do sebe vyklopíme za pochodu. Zapomněli jsme poslouchat vítr v korunách stromů a hlavně jsme zapomněli poslouchat sami sebe. Své sny a touhy jsme pohřbili hluboko do podvědomí, protože se neslučovaly se společenskými standardy. Neobětujte svůj život honbě za štěstím, nebo čekáním na něj. Žijte Štěstí hned teď a tady! Mějte rádi sami sebe, protože radovat se, znamená mít rád sám sebe. (RÁD – RADOST – RADOVAT SE)

Radost je hluboce zakořeněná v každém z nás, je nám vrozená. Je jen na nás zda ji polejeme randapem a zadusíme nebo zda ji budeme pravidelně zalévat, podporovat v růstu a pozorovat jak se její květy mění v nádherné šťavnaté plody. Zkuste vyslat své nejbláznivější sny na křídlech vážky do světa plného kouzel, v němž žijeme a naslouchejte písni splněných přání, jež se vám vrátí zpět.

Sněte, sněte, sněte! Dovolte si prožít svůj sen! Jen ten kdo sní, má sílu tvořit a může vytvořit svět jaký si vysnil. 🙂

Jen to zkuste! Třeba najdete to, co tak dlouho hledáte 😉

RADOST!